dc.description.abstract |
Психічне здоров'я – основа розвитку повноцінної особистості. Тому слід звертати велику увагу саме на даний аспект. Зважаючи на загальносвітові тенденції, зростання кількості проблем, а також низьку культуру студентів, що спричиняє появу внутрішніх та міжособистісних конфліктів,та веде до особистісних дисгармоній, фрустрації, тривоги все більше і більше стає актуальною психологічна допомога. А оскільки на рівні вищої школи поки що,на жаль, вона є ще не досить розвинутою, тому створення Центру психологічної допомоги у ВНЗ буде досить доцільним.
Які ж методи вирішення проблем? Перш за все провести психологічну просвіту серед студентів та викладачів для розвіювання міфів про діяльність психолога, а також для подолання стереотипів.
Пропоную використовувати особистісно-орієнтований підхід до кожної особистості, що сприятиме профілактиці тих чи інших психологічних проблем, які виникають у студентів і викладачів, та допомагати у їх своєчасному вирішенні (це може стати передумовою попередження таких більш суттєвих психологічних відхилень, як неврози, депресії, алкоголізація, наркотизація та спроби суїциду), а також створити таке психологічне середовища, яке буде сприяти оптимізації, вдосконаленню системи міжособистісних стосунків студентів і викладачів як учасників педагогічного процесу, їх ефективному самопізнанню та самовдосконаленню.
Використовувати у діяльності Центру методи Арт-терапії, танцювальної-терапії, соціально-психологічного тренінг, оскілки це допоможе зацікавити студентів та викладачів у особистісному зростанні та самовдосконаленню.
Застосовувати психодіагностичний інструментарій для встановлення сутності психологічної проблеми та її причини.
Проводити різноманітні акції, анкетування, форуми для залучення якомога більшої аудиторії. Здійснювати волонтерську роботу. |
uk |